Nasza kadra - Retmanat Hufca Wrocław Wschód


phm. Konrad Krakowiak
Komandor WZD Stanica

Spec od gier fabularnych, w czasie wolnym żegluje, pokonuje duże dystanse na rowerze i strzela z łuku. Swoją wiedzę harcersko-żeglarską przekazuje harcerzom oraz instruktorom w trakcie prowadzonych biwaków i obozów. Instruktor w stopniu podharcmistrza, harcerz orli, żeglarz jachtowy i sternik motorowodny. Jednocześnie reprezentant naszego środowiska w komendzie Hufca ZHP Wrocław Wschód, gdzie pełni funkcję Z-pcy Komendanta Hufca ds. organizacyjnych i specjalności harcerskich. Obecnie kontynuuje studia na kierunku Geodezja i Kartografia.

 


hm. Wojciech Dacko
Komendant Bazy HOW Stanica

Jachtowy i motorowodny sternik morski, instruktor żeglarski i motorowodny. Dba o  rozwój infrastruktury ośrodka oraz wspiera bosmanów w remontach łodzi. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z harcerzami i instruktorami. Jest też łącznikiem z byłymi instruktorami Stanicy.

 

 

 

 

Łasica phm. Joanna Szajda
Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego

Jachtowy sternik morski, sternik motorowodny, młodszy instruktor żeglarstwa. Zasiada także w Komisji Stopni Wędrowniczych. W Hufcu pełni funkcje w Komisji Rewizyjnej i Komisji Stopni Instruktorskich. Absolwentka Matematyki na Politechnice Wrocławskiej. Nad statystykę przekłada jednak znacznie przyjemniejszą naukę rosyjskiego oraz czas spędzany na wodzie, w lesie, w górach i... w kuchni.

 

 

phm. Benedykt Byś
Bosman Ośrodka

Sternik jachtowy oraz sternik motorowodny. Nic na Stanicy nie dzieje się bez niego. Pilnuje porządku, dba o dobry stan techniczny bazy. No i jest niezastąpioną skarbnicą wiedzy i odrzańskich anegdot.